پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

روش هایی برای تربیت کودک

برای اینکه نتایج خوبی در تربیت کودک خود به دست آورید موارد زیر بسیار کمک کننده هستند

۱۵ روش برای تربیت کودک


برای اینکه نتایج خوبی در تربیت کودک خود به دست آورید موارد زیر بسیار کمک کننده هستند:
۱. الگو دادن . با جای نصیحت کردن عمل کنید تا کودک با مشاهده رفتار شما یاد بگیرد که با دیگران چگونه رفتار کند و مشکلات فردی خودش را حل کند.
۲. ابراز علاقه. به کودک نشان دهید که او را خیلی دوست دارید. علاقه خود را به شکل کلامی و با لحن مهر و محبت نشان دهید . از او در زمانی که نیاز دارد حمایت کنید. با کودک به اندازه کافی بازی کنید.
۳. مثبت باشید. بر توانمندی های کودک تاکید کنید و نکات ضعف او را مستقیما نشان ندهید. برای بر طرف شدن نکات ضعف کودک از پیشنهاد دادن به جای انتقاد کردن استفاده کنید. به جای بدبین بودن خوش بین باشید. وقتی در مورد چیزی یا کسی نزد کودک صحبت می کنید بر موارد مثبت تاکید کنید و در مورد موارد خیلی منفی صرفا اشاره کوتاهی کنید و از تاکید بر سایر موارد منفی خودداری کنید تا کودک مثبت بودن را از شما یاد بگیرد. در مورد آینده نیز پیش بینی های مثبت انجام دهید و با امیدواری صحبت کنید.
۴. پناهگاه امنی برای کودک باشید. اجازه دهید هر زمانی که کودک نیاز دارد به شما پناه آورد. همیشه در دسترس باشید و به سوالات کودک پاسخ دهید. این کار باعث رشد هیجانی کودک شده و سلامتی روانی و ارتباطات اجتماعی او را تقویت می کند.
۵. احترام به دیگران را اجرا کنید و به کودک آموزش دهید. احترام مهمترین مهارت اجتماعی و درس اول در روانشناسی است. نزد کودک از بی احترامی کردن به دیگران به شدت خودداری کنید و اجازه ندهید کودک بی احترامی های دیگران را نظاره کند و اگر کودک شاهد بی احترامی های دیگران بود بر زشت بودن بی احترامی تاکید کنید.
۶. با کودک صمیمی باشید. صمیمیت ترکیبی از شوخ طبعی، همدلی و بخشش است.
۷. پس خوراند بدهید. اگر کودک رفتار خوبی داشت رفتار او تایید کنید و اگر رفتار نادرستی داشت رفتار جایگزین را معرفی کنید.
۸. به سلامتی خودتان و فرزندتان اهمیت بدهید.
۹. کتک کاری و خشونت فیزیکی را حذف کنید.
۱۰. فحاشی و خشن حرف زدن را ترک کنید.
۱۱. مقتصد باشید. منظور از مقتصد بودن حذف خساست و ولخرجی است. مقتصد بودن خریدن چیزهایی است که به آنها نیاز دارید و نخریدن چیزهایی است که به آنها نیاز ندارید.
۱۲. چشم انداز داشته باشید. برای آینده کودک خود اهداف مناسبی را ترسیم کنید و به سمت این اهداف حرکت کنید.
۱۳. با روانشناس خوبی در ارتباط باشید.
۱۴. روانشناسی کودک را مطالعه کنید.
۱۵. اجازه ندهید کودک از اختلافاتی که با همسرتان دارید با خبر شود.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات