پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

انزال زودرس یا زودانزالی

زود انزالی یکی از شایعترین اختلالات جنسی است که در مردها دیده میشود

زود انزالی چیست؟

زود انزالی یکی از شایعترین اختلالات جنسی است که در مردها دیده میشود. وقتی مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شود این مرد مبتلا به انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس عادی بوده و بر اثر ممانعت طولانی مدت از رابطه جنسی و انباشته شدن شهوت به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی ‌اش منجر شده و می تواند باعث طلاق گردد.

اگر زن و شوهر هر دو در جستجوی بهبودی باشند، درمان موفقیت‌آمیز خواهد بود، لازم است زن به مرد اجازه دهد به تحریک جنسی طولانی مدت داشته باشد و به طرف مؤنث هم باید یاد داد که خیلی زود و به آسانی تحت تأثیر قرار نگیرد و درمان خسته نشود.


زمان انزال

به شکل نرمال زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم کامل برسد حدود ۵ تا ۱۰دقیقه است که به سن و شرایط جسمی فرد وابسته است. بطور متوسط این زمان ۵ دقیقه برای مردان جوان و ۱۰ دقیقه برای مردان مسن است. اگر چه بیشتر آقایان علاقه دارند زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم صرف کنند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم به ویژه همزمانی ارگاسم زوجین مهمتر است.


راهکارها و درمان

اگر زوجین هم‌ زمان به ارگاسم یعنی اوج لذت جنسی برسند حتی اگر مدت زمان نزدیکی بسیار کوتاه باشد میتوان گفت که سکس موفق و خوبی داشته ‌اند. اکثر مردان به موضوع معاشقه قبل از انجام عمل نزدیکی بی‌توجه هستند بنابراین همسرشان  بعد از خودشان به اوج لذت جنسی می ‌رسد و همین موضوع در تماس‌های بعدی موجب ناراحتی و اختلاف و تنش شده و انزال زودرس را شدید تر می‌کند.

جلوگیری از هیجان ‌زده شدن و حفظ آرامش باعث از بین رفتن انزال زودرس شده و همچنین باعث طولانی شدن رابطه و احساس رضایت جنسی و روانی در زوجین می‌گردد. معاشقه قبل از دخول عبارت است از لمس کردن، ماساژ دادن و نوازش دادن بدن شریک جنسی و گفتن کلمات تحریک کننده بدون انجام دخول است که در صورتی‌ که همراه با نفس‌های عمیق و آرام باشد می‌تواند به درمان زودانزالی کمک زیادی کند.

زنان به حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه وقت برای تحریک جنسی نیاز دارند ولی مردان بسیار سریعتر تحریک می‌شوند. با تمرین طولانی مدت پیشنوازی و معاشقه، مردان می آموزند که هیجان های خودشان را کنترل کنند و بنابراین از لحاظ روانی تمرکز حواس لازم برای پیشگیری از انزال خود را در طولانی مدت بدست می آورند.


درمان دارویی

داروهای ضد افسردگی  مانند  سیتالوپرام و سرترالین و سایر داروهای گروه باز جذب کننده سروتونین در درمان موثر هستند. داپوکستین ویژه این اختلال است ولی باید تحت نظر پزشک مصرف شود.ورزش

حرکات ورزشی مداوم روزانه علاوه بر منافع سلامتی دیگری کاربرد دارند برای جلوگیری و درمان زود انزالی مؤثر می باشند. تمرکز اصلی در نرمشها و ورزش های روزانه و درمان کننده فشار آوردن به عضلات بخش تحتانی شکم و لگن است. از آنجایی که اندام شکمی نقش بسیار مهمی در رابطه جنسی دارد، نرمشهای تقویت عضلات شکمی موثر هستند.روش فشار دادن

اگر زن آلت همسرش را چند ثانیه فشار دهد از نعوظ آن اندکی کاسته شده و موقتا تحریک برای انزال از بین می‌ رود. این کار را می‌توان چندین بار انجام داد که موجب امتداد یافتن و طولانی شدن هیجانهای جنسی شده و طرف مذکر را به انزال طبیعی یا دیررس سوق می دهد.علل انزال زودرس

مهمترین و شایعترین عامل مولد و تشدید کننده انزال زودرس اضطراب و استرس است. از دیگر علل موثر عبارتند از اختلال نعوظ، افسردگی، انتطارات جنسی غیرعادی از خود یا همسر ، مشکلات عاطفی و ارتباطی با همسر.
در اکثر افراد انزال زودرس بدون عامل یا دلیل مشخصی است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی هم می توانند ایجاد انزال زودرس کنند. در برخی بیماران، انزال زودرس احتمالا به دلیل عوامل پزشکی و جسمانی مانند اختلتلات هورمونی، آسیب‌های فیزیکی و یاعوارض جانبی برخی از داروها باشد. ابتلا به اختلال انزال زودرس منجر به بروز اختلالات روانی مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین شده و بر روی روح و روان آنان تأثیر منفی دارد.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات