پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

دلایل افت تحصیلی را بشناسید

دانش آموزان و دانش جویان ممکن است به عللی ناگهان یا به تدریج توان تحصیلی را از دست بدهند

علل افت تحصیلی

دانش آموزان و دانش جویان ممکن است به عللی ناگهان یا به تدریج توان تحصیلی را از دست بدهند و نمرات و موفقیت تحصیلی آنها کاهش یابد. علل افت تحصیلی عبارتند از:
۱. ترس از شکست. ترس باعث اضطراب شده و اضطراب باعث اختلال حافظه میگردد.
۲.ترس از موفقیت .به این حالت عقده یونس نیز گفته می شود.
۳. نداشتن انگیزه کافی. وقتی فرد تصویر بدی از آینده دارد و سرنوشت نامطلوب دیگر تحصیل کرده را می بیند. دیگران گاهی با تبلیغات مسموم مانع مطالعه می شوند.
۴. تنبلی

۵. نبودن مدیریت زمان
۶. کمبود اعتماد بنفس
۷. وابستگی به دیگران یا ابزارها
۸. اعتیاد به اینترنت یا بازی
۹. کمبود پشتکار
۱۰. کمبود امکانات تحصیلی
۱۱. اختلال در تمرکز
۱۲. به تعویق انداختن مطالعه
۱۳. توهم دانایی. فرد فکر می کند نیازی به مطالعه ندارد.
۱۴. آشنا نبودن با مهارتهای مطالعه
۱۵. بیماریهای جسمانی. مانند دردهای جسمانی و ابتلا به انواع عفونتها و آسیبهای مغزی.
۱۶. اختلالات روانی. افسردگی، اضطراب و کم هوشی مهمترین علل هستند. سایر علل عبارتند از بیش فعالی، ارتباط با دوست ناباب، بحران نوجوانی.
۱۷. مزاحمت دیگران
۱۸. بدرفتاری های معلمان
۱۹. بدخوابی
۲۰ . مشکلات تغذیه ای

هر یک از علل فوق را میتوان با مداخلات پزشکی و روانشناسی یا مددکاری اجتماعی درمان کرد. بنابراین بهتر است مشاور تحصیلی به علل فوق واقف بوده و در درمان آنها کوشش نماید.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات