پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

مشکلات جنسی زوجین

این زوج به دلیل مشکل جنسی دراز مدت همسر درپی دریافت کمک برآمده اند

مشکلات جنسی زوجین

آقا و خانم B مدت 14 سال است که ازدواج کرده و 2 فرزند 8 و 12 ساله دارند. هر دوی آنها باهوش و تحصیل کرده اند. هردو اسکاتلندی هستند ولی تقریبا 10 سال پیش به دلیل شغل آقای B که مشاور صنعتی است، اسکاتلند را ترک کرده اند. علت مراجعه آنها این است که خانم B در آمیزش جنسی با بی تفاوتی و ((به عنوان رفع تکلیف)) شرکت می کند و از ابتدای ازدواج هیچگاه از آن لذت نبرده است.
پیش از ازدواج، گرچه آنها فقط دوبار بایکدیگر آمیزش جنسی داشته اند ولی خانم B با بوسیدن ونوازش به شدت برانگیخته شده بود و احساس می کرد از جذابیت خود برای ((وارد کردن)) شوهرش به ازدواج استفاده کرده است. با وجود این او از دو مورد آمیزش جنسی پیش از ازدواج احساس گناه شدیدی داشت و طی ماه عسل این اندیشه به ذهنش آمد که آمیزش جنسی یک کار زورکی است و ممکن است خوشایند نباشد. گرچه او به طور متناوب و با بی تفاوتی به آمیزش جنسی تن می داد ولی هیچ میل خود انگیخته ای به آن نداشت .او هیچگاه استمناء نکرده و هیچ وقت به اوج لذت جنسی نرسیده و معتقد بود که همه ی گونه های آمیزش جنسی، مانند رابطه جنسی دهانی، کاملا نفرت انگیز است و نگران این بود که اگر درگیر چنین فعالیتهایی شود و اعضای خانواده اش از موضوع آگاه شوند مایه ی شرمندگی وی خواهد شد.
خانم B تقریبا به طور کامل یقین داشت که هیچ زنی از نسل گذشته،که او آنها را قبول دارد، از آمیزش جنسی خوشش نمی آمد و به رغم (گرایش جدید ) به تمایلات جنسی، فقط زنان ضعیف و مبتذل به خود اجازه می دهند مانند (حیوانات)رفتار کنند. این باورها به یک الگوی ثابت اما با دفعات اندک آمیزش جنسی منجر شد، که در بهترین حالت خود صرفا یک همکاری دو جانبه بود و لذتی برای او و شوهرش نداشت.
هر وقت احساس می کرد به برانگیختگی جنسی نزدیک می شود ،افکار منفی گوناگونی به ذهنش می آمد، مانند اینکه (آیا من یک زن هرزه هستم ؟) (اگر خوشم بیاید، خواسته ی او بیشتر خواهد شد) یا (پس از اینکه چنین چیcی شده چگونه می توانم به خودم در آیینه نگاه کنم ؟) این افکار تقریبا به گونه ای اجتناب ناپذیر با احساس سردی وعدم حساسیت به لذت جسمانی همراه بود . در نتیجه ،آمیزش جنسی همواره به یک تجربه ی ناخوشایند تبدیل می شد. تقریبا هرگونه عذری، مانند خستگی یا پرمشغله بودن، از نظر او دلیل کافی برای اجتناب از آمیزش جنسی تلقی می شد. با وجود این او از خود می پرسد که: (آیا با مشکلی روبه رو هستم یا نه ؟) و برای پی بردن به این موضوع که آیا بهنجار است یا نابهنجار، کمک می خواهد. شوهرش گرچه بیش از اندازه شکیبایی دارد ولی در واقع از زندگی جنسی خود بسیار ناخرسند است و کاملا مایل به دریافت کمک است.


بحث درباره ی اختلالات جنسی –رفع تکلیف

این زوج به دلیل مشکل جنسی دراز مدت همسر درپی دریافت کمک برآمده اند. آشکار است که مشکلات جنسی این زن از نگرش های منفی متعدد به روابط جنسی ناشی می شود و برحسب یک اختلال جنسی محور 1 ، مانند اختلال افسردگی عمده، توجیه نمی شود. بنابر این می بایست تشخیص بیزاری جنسی مورد توجه قرار بگیرد. گرچه بدون تردید او بیزاری شدید و پایداری از تماس جنسی تناسلی دارد و ممکن است مایل به اجتناب از فعالیت جنسی باشد اما در واقع امیزش جنسی معمولی ولی اندک دارد. فقدان مداوم خیال پردازی های جنسی و بی میلی به فعالیت جنسی، تشخیص اختلالات میل جنسی کم کار ، ناشی از عوامل روانشناختی، مربوط به تمام عمر و نوع فرا گیر را مطرح می کند. وقتی اقدام به آمیزش جنسی می کند، احتمالا به بر انگیختگی جنسی نمی رسد، بنابراین تشخیص اضافی برانگیختگی جنسی نیز مورد توجه قرار می گیرد. تشخیص اوج لذت جنسی باز داری شده در زن، فقط زمانی اضافه خواهد شد که در موقعیت های گوناگون طی فعالیت جنسی، به اوج لذت جنسی نرسیده اما از نظر برانگیختگی جنسی مشکلی نداشته باشد؛ که در این مورد کاملا بعید به نظر می رسد. در مورد شوهرش، نبودن هرگونه شکایت چشمگیر را روی محور 1 با عنوان بدون تشخیص یا بدون اختلال ثبت می کنیم.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات