پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

چطور استرس را بدون دارو کاهش دهیم

راهکارهای کلی و عمومی زیادی وجود دارند که در درمان استرس می توان از آنها استفاده کرد

درمان استرس و اضطراب بدون دارو

راهکارهای کلی و عمومی زیادی وجود دارند که در درمان استرس می توان از آنها استفاده کرد. اما ضعف و مشکلی که در این روشها وجود دارد این است که بصورت عمومی بوده و بصورت تخصصی برای فرد ارائه نشده است. بنابراین علاوه بر این روشها حتما از درمان و مشاوره فردی نیر استفاده کنید.
استفاده نکردن از درمان فردی است که باعث می شود نتیجه روشهای زیر آنچنان مطلوب نباشد. اما در مواقعی که این روشها با علتهای استرس شما درگیر می شوند نیز بسیار موثر و مفید هستند.
راهکارهای عادی و عمومی درمان اضطراب و استرس عبارتند از:

۱. حداکثر تلاش خود را انجام دهید تا از عوامل استرس زا و تشدید کننده آن دوری کنید.

۲. ورزش کنید تا انرژی های منفی از بدنتان خارج شود و جسم و اراده شما تقویت شود.

۳. نفس عمیق بکشید.

۴. در مورد عوامل استرس زا مطالعه کنید تا اطلاعات و آمادگی لازم را بدست آورید.

۵. معنویت و انسانیت را در خودتان تقویت کنید.

۶. سعی کنید زمان بیکاری کمی داشته باشید و خود را به کارهای مفید یا تفریحات مشغول کنید.

۷. تغذیه سالم داشته باشید و از مصرف مشروبات الکلی و مواد و دخانیات کاملا خودداری نمایید.

۸. طبیعت گردی و تفریح کردن و شاد بودن و کمک به دیگران را در برنامه زندگی خود وارد کنید.

۹. با افرادی در تعامل باشید که مضطرب و استرسی نیستند. از افراد مضطرب تا حد امکان دوری کنید.درمان استرس و اضطراب با راهکارهای تخصصی

راهکارهای تخصصی و ویژه متعددی در روانشناسی وجود دارد که بصورت فردی برای یک نفر ارائه می شود. در بسیاری از موارد، استرس و اضطراب مزمن ریشه عمیقی در شخصیت یا ناخودآگاه داشته و باید بصورت ویژه ای مورد بررسی قرار گیرد. معمولا روال درمان استرس توسط درمانگر به این شکل است که در ابتدا شخص مورد نظر از لحاظ وضعیت و شخصیت مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه ریشه یابی استرس انجام شده و در نهایت راهکارهای درمان بکار گرفته می شود.


ارتباط با مشاور و روانشناس یا روانپزشک مجرب

افراد، شخصیت و ساختار متفاوتی دارند. به همین علت نمی توان یک روش ثابت را برای همه بکار بست. بنابراین روشی که برای یک فرد به منظور بهبود و درمان انجام می شود ممکن است در فرد دیگر نتیجه مطلوبی حاصل نکند. یکی از کارهایی که روانشناس انجام می دهد بررسی و تحلیل شخصیت و ناخودآگاه به همراه ریشه یابی مشکلات زندگی است. اینکار باعث می شود تا راهکار متناسب با وضعیت شخص مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

با توجه به علت های استرس و اضطراب از یکی از روشهای زیر برای درمان استفاده می کنیم:
۱. درمان شناختی
۲. رفتار درمانی
۳. درمان شناختی رفتاری
۴. درمان طرحواره ای
۵. درمان وجودی
۶. درمان پذیرش و تعهد
۷. روانکاوینیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات