پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

فرزندان طلاق بزرگسال

بسیاری از کودکان پس از طلاق والدین خود عملکرد خوبی دارند و مشاوره می تواند به آنان کمک کند فقدان خود را به گونه‌ای درک کنند که به بهبود پذیری آنها کمک کند.

انواع رفتار های فرزندان طلاق در مواجهه با آن

بسیاری از کودکان پس از طلاق والدین خود عملکرد خوبی دارند و مشاوره می تواند به آنان کمک کند فقدان خود را به گونه‌ای درک کنند که به بهبود پذیری آنها کمک کند. در عین حال، بسیاری از فرزندان طلاق بزرگسال نقاط قوتی دارند که روابط آنها را با دیگران حمایت می‌کند که این نقاط قوت عبارتند از: افزایش ظرفیت همدردی و درک بیشتری عواطف. آنها همچنین، از پختگی زیاد و عزت نفس بیشتری نسبت به همتایان خود برخوردارند.

 با این حال، سایر کودکان با چالش‌های درازمدت در پی طلاق والدین خود به بزرگسالی می رسند. وقتی فرزندان طلاق بزرگسال تقلا می کنند، همواره چالش‌های نزدیکی عاطفی را شرح می دهند. آنها از ترک شدن یا فقدان می‌ترسند و نگرانی درباره خیانت را در دل دارند.

 این ترس اصلی بسیاری از آنهاست. وقتی این بزرگسالان با افرادی درگیر می‌شوند که ترس های آنان را تقویت می کنند و در واقع آنها را ترک یا به آنها خیانت می کنند، ترس آنها تشدید می شود. در مواردی که شدت کمتری دارند، ممکن است فرزندان طلاق بزرگسال به غلط اختلافات زناشویی طبیعی را مقدمه ی طلاق تلقی کنند.

ممکن است به طور غیر واقع گرایانه به دنبال کمال در یگانگی وحدت باشند. برخی از نظر عاطفی کناره گیری می‌کنند تا در پی صیانت نفس استقلال خود را حفظ کنند. هر چند ممکن از طلاق مشکلاتی را برای فرزندان در زمان رشد بزرگسالی ایجاد کند، خدمات مشاوره ای موثر می تواند از تشدید سوگ کودک جلوگیری کند.

 مشاوره میتواند توانمندی‌های ارتباطی همدردی، پختگی، عزت نفس و غمخواری را پرورش دهد. این توانمندی‌ها در سراسر زندگی به آنها کمک می‌کند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات