پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

بی مرزی یا مرزهای کمرنگ

حمایت های بی اندازه و بی جای والدین نسبت به فرزندان شان پس از ازدواج و شروع زندگی زناشویی از دیگر دلایلی است که در «ما» شدن یک زوج مداخله می کنند.

بی مرزی یا مرزهای کمرنگ

حمایت های بی اندازه و بی جای والدین نسبت به فرزندان شان پس از ازدواج و شروع زندگی زناشویی از دیگر دلایلی است که در «ما» شدن یک زوج مداخله می کنند. فرض کنید پدری پس از ازدواج دخترش همچنان به او پول تو جیبی می دهد، نیازهای مالی او را تأمین می‌کند و منبع اصلی حمایت و مشاوره اوست.

این پدر حمایتگر ناخواسته به زندگی زناشویی دخترش شبیخون می زند؛ زیرا هرگز به دخترش فرصت نداده است به مردی که همسرش است تکیه کند، و به همسر دخترش نیز فرصت نداده است تا مردانگی، اقتدار و حمایت خود را به همسرش اثبات کند.

 وجود موارد این چنینی در زندگی زناشویی یک زوج باید حذف شوند. اگر چه این دسته از والدین، به دلیل وابستگی به فرزند، معمولاً در برابر درخواست مشاوره برای کنار کشیدن خود از فرزند مقاومت می کنند، چنانچه اهمیت این موضوع برایشان تبیین شود در نهایت خود را کنار می کشند.

از خانواده هایی که مرزهای کمرنگی دارند بخواهید:
-
مفهوم خانواده و مرز را تعریف کنند؛ تعریف نادرست آنها را اصلاح کنید و از این فرصت به دست آمده برای تعریف مجدد خانواده و مرز استفاده کنید؛
- زوج ها برای پنهان کردن موضوعات خبری ساده را از خانواده و دوستان تمرین کنند؛
- زوج ها باید پنهان کردن موضوعات اساسی را از خانواده و دوستان تمرین کنند؛
- زوج ها باید ملاقات با خانواده ها را محدود کنند یا تنها با دعوت رسمی به ملاقات خانواده ها بروند؛
- زوج ها باید تماس تلفنی را با خانواده ها محدود کنند؛
- زوج ها باید به جای گزارش دادن به خانواده به یکدیگر گزارش دهند؛
- زوج ها باید مسافرت ها و تفریحات دوتایی را در برنامه خود بگنجانند؛
- زوج ها باید بدون اطلاع دادن به خانواده درباره ی مسائل مهم زندگی شان تصمیم بگیرند؛
- زوج ها ها باید محل سکونت خود را به فاصله ای دورتر از خانواده ها انتقال دهند؛
- زوج ها باید از خانواده های مداخله کننده قاطعانه بخواهند در امور داخلی آنها دخالت نکنند؛
- زوج ها باید در صورت حل نشدن مشکل به روانشناس مراجعه کنند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات