پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

همی پارزی

همی پارزی نوعی اختلال مغزی است که به وسیله بیماری سیفیلیس ایجاد می شود

همی پارزی

همی پارزی نوعی اختلال مغزی است که به وسیله بیماری سیفیلیس ایجاد می شود. اگر سیفیلیس در مراحل اول درمان نشود، بیماری در حالت کمون باقی می ماند و با آن که علائم ظاهری ناپدید می‌شوند، میکرب این بیماری به قلب، نخاع، مغز و سایر اعضای بدن حمله می کند.

 ۱۰ تا ۳۰ سال بعد، این مرحله کمون تمام می‌شود و فرد ممکن است علائم مختلف این بیماری مرگ زا را بروز دهد. نوروسیفیلیس اصطلاحی است برای نوعی از این بیماری که در آن میکرب سیفیلیس به دستگاه عصبی حمله می کند.

 یک نوع فرعی نوروسیفیلیس بیماری همی پارزی است. این بیماری، اختلال مغزی مزمنی است که علامت بارز آن دمانس پیشرونده است و از طریق آسیب وسیع مغز و اطراف آن ایجاد می شود.

در این وضع، مویرگ های خون به طور غیر عادی فعالیت می کند و سلول های آسیب خورده تکثیر می شوند؛ این امر سبب ایجاد فاصله بین سلول های مغز می گردد. سپس، این فواصل به وسیله مایعی پر می شود و در نتیجه سلول های فعال به خصوص در ناحیه جلو مغز، تخریب می‌شوند.

مغز شخص مبتلا به همی پارزی از مغز فرد سالم، کاملا قابل تشخیص است؛ زیرا بید خورده و فاسد به نظر می رسد. شروع همی پارزی معمولاً از سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی است و در بین مردها بیشتر از زن‌ها شایع است.

علائم اولیه در این بیماری، یا جسمی، یا روانی و یا ترکیبی از هر دو است. تست های آزمایشگاهی خون و مانند آنها می تواند در تشخیص این بیماری مفید واقع شود؛ البته همیشه نتیجه قاطع ندارد.

علائم شایع  در همی پارزی

بیمار ممکن است یکی، یا همه علایم زیر را از خود نشان دهد:
۱- عدم انقباض مردمک چشم در مقابل نور.
۲- لرزش زبان، لبها، عضلات چشم، دست و بازو.
بیمارانی که به علاوه مغز، نخاع آنها نیز آسیب دیده است، کنترل فعالیت و حرکات عضلانی خود را نیز از دست می دهند و اغلب انعکاسات طبیعی مانند انعکاس جهشی زانو را ندارند. در تکلم این بیماران نیز نوعی غلظت پیدا میشود.

 هنگام نوشتن، دستشان میلرزد، و اشتباه و خط خوردگی زیادی در نوشته آنها دیده می شود. تفکر انتزاعی، قضاوت و منطق، حافظه، جهت یابی و وجدان اخلاقی آنها مختل می‌گردد.

در صورتی که بیمار مبتلا به همی پارزی درمان نشود، به تدریج قوای جسمی و روانی او تحلیل می رود و دچار تشنجات و فلج می شود و بعد از دو یا سه سال فوت می‌کند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات