پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

تاثیرات ناشی از مصرف الکل

با توجه به اینکه الکل ماده‌ای است مسکن نه محرک، می تواند تاثیرات دوگانه ای در انسان ایجاد کند

تاثیرات ناشی از مصرف الکل

با توجه به اینکه الکل ماده‌ای است مسکن نه محرک، می تواند تاثیرات دوگانه ای در انسان ایجاد کند. این تاثیرات عبارتند از :
تاثیرات آنی و فوری مصرف الکل و تاثیرات دراز مدت که به شرح زیر می باشند.

تاثیرات آنی و فوری مصرف الکل

تاثیرات آنی و فوری در نتیجه مصرف کوتاه مدت و مقدار کم الکل ظاهر می شود که شامل تغییراتی چون :
-
کاهش کنترل یا تسلط کرتکس مغز بر رفتار انسان - کاهش موقت اضطراب، غم و غصه و ترس
- اختلال در ادراک و قوای عضلانی
- کاهش احساس مسئولیت و عدم رعایت رفتارهای اخلاقی
- اثر منفی بر کنش های عقلانی - شناختی چون کاهش توجه، تمرکز و دقت و ...
یکی از علت‌های مهم که موجب گرایش افراد به مصرف الکل می شود، دستیابی به خلق مثبت و فراموشی و تغییر در آگاهی است که می تواند خود تردیدی، خود انتقادی، ناراحتی و غم و غصه را کاهش دهد؛ هرچند که به مرور زمان استفاده ی مکرر از الکل به افسردگی، بی قراری و آسیبهای جدی فیزیولوژیکی و روانی منجر خواهد شد.

تاثیرات بلند مدت الکل

مصرف زیاد و دراز مدت الکل عوارض بسیار وخیم جسمانی و روانی را به همراه دارد و تا اندازه‌ای به پدیده ی تحمل مربوط می شود. بنابراین، شخص برای رسیدن به تاثیر مطلوب الکل مقدار مصرف را افزایش می‌دهد و با مصرف مقدار ثابت الکل اثرات مطلوب و خوشایند گذشته در شخص پدیدار نمی‌شود و در واقع، شخص نسبت به آن مقدار مقاومت می شود. کارسون و بوچر، لویت معتقدند که الکل به عنوان یک داروی مسکن تقریباً بر تمام قسمتهای مختلف بدن تاثیر می‌گذارد و به طور کلی مصرف کوتاه مدت، تخریب موقت و مصرف بلندمدت، تخریب همیشگی یا دائمی ایجاد می کند. تاثیرات مزمن و منفی دراز مدت مصرف الکل عبارتند از :
الف) ضایعات مغزی یا شناختی
ب) ضایعات فیزیولوژیکی
ج) تاثیر منفی بر عملکرد خواب و عمل جنسی
د) تاثیر منفی و عملکردهای روانشناختینیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات