پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

نکاتی در مورد سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی زنان حالتی است که در آن زنان تمایلی به عمل نزدیکی از خود نشان نمی‌دهد

سرد مزاجی زنان حالتی است که در آن زنان تمایلی به عمل نزدیکی از خود نشان نمی‌دهد و یا در صورت داشتن تمایل هنگام عمل لذتی احساس نکرده و به اوج لذت جنسی نمی رسد.

انواع سرد مزاجی

 سرد مزاجی را می‌توان به دو نوع تقسیم نمود :
نوعي سردی و بی میلی جنسی در زن وجود دارد که در آن، انگیزه درونی جنسی در زن از میان رفته است.
نوع دیگری سردی جنسی وجود دارد که عمل تناسلی در زن به لذت منتهی نمی گردد.
اگر دو خصوصیت فوق در زنی با هم دیده شود، آن را سرد مزاجي کامل می گویند در این حال فقدان هر نوع انگیزه جنسی درونی در زن توام با عدم لذت در موقع مقاربت است. یک زن عادی برای آنکه به اوج لذت جنسی برسد، بایستی از یک احساسات شهوانی که از یک طرف به رحم و مهبل و از طرف دیگر به کليتوريس او بستگی دارد بهره مند گردد.

 

در نتیجه نزد زن اساساً دو منطقه قابل تحریک جنسی به وجود می‌آید، از یک طرف کلیتوریس و از طرف دیگر از جدار مهبل و سر رحم. لذا از نظر حسی دو گروه زنان وجود دارند : گروه کلیتوریسی ها و گروه مهبلی - رحمی ها.


در گروه اول معمولاً در موقع عمل نزدیکی تماس ریشه آلت مرد با کلیتوریس زن سبب تحریک و نعوظ کليتوريس شده و زن از همان ابتدای مقاربت احساس لذت فراوان از این ناحیه می نماید.

لذا می‌توان گفت که حساسیت گروه زنان کليتوريسی غالبا بدون نقص است و این حساسيت پیشرس بوده و شروع آن از دوران کودکی است و ممکن است در تمام زندگی ادامه پیدا کند اما در گروه مهبلی - رحمی ها، احساس لذت آنی نیست یعنی پس از دخول با وجود تماس آلت مرد با جداره مهبل و سر رحم، زن بلافاصله احساس لذت زیاد از این دو ناحیه نمی نماید بلکه پس از دخول لحظه ای وقت لازم است تا جدار مهبل و سر رحم نیز تحریک شده و زن از این دو ناحیه نیز احساس لذت نماید.

بنابراین باید گفت که حساسيت مهبلی - رحمی ها آنطور که باید و شاید بارز و آشکار نیست، حساسیتی است ديررس و گسترش آن پس از مدتی از عمل نزدیکی فرا می رسد ولی باید دانست برای اینکه زن بتواند به اوج لذت جنسی برسد لازم است در موقع عمل مقاربت هم از ناحیه کلیتوریس و هم از ناحیه سر رحم و جدار مهبل تحریک شود و در غیر اینصورت یعنی هرگاه در جریان روابط جنسی فقط حساسیت کلیتوريسی موجود باشد و احساس مهبلی - رحمي ها در آن شرکت نکند یعنی جدار مهبل و سر رحم تحریک نشود یا بالعکس، بايد قبول کرد که زن در یک حالت نیمه شهوانی و تحریک نیمه کامل قرار گرفته است.

 سرد مزاجی یا بی میل جنسی، مجموعه علامات ضد اجتماعی است که تحقيق در آن کاری است که به سکسولوژی مربوط است یعنی به علمی مربوط است که به چهار رشته از شعبات علم پزشکی امراض روانی و اعصاب. امراض غدد مترشحه داخلی، امراض دستگاه تناسلی زنان و امراض دستگاه تناسلی مردان بستگی دارد.

شيوع سرد مزاجی زنان : تعداد زیادی از زنان ممکن است بی میلی جنسی خود را در بدون کوچکترین ابزاری دراين باره تحمل نمایند و حتی آن را جزء اسرار خانوادگی به شمار آورند و يا اصولا این حالت خود را غیر طبیعی ندانسته و در این باره با طبیب هم مشورت ننمایند و معهذا به نظر می‌رسد که تقریباً ۳۰ تا ۴۰ درصد از زنان به سردمزاجي مبتلا باشند.

هيپرسکسوالیسم یا پرکاری جنسی در زنان
هيپراروتيسم یا اروتومانی از تشديد مرضی تمایلات جنسی حکایت می کند و در گذشته آن را زیر عنوان جنون نزدیکی شرح می دادند. در این حال زن تمایل شدید به نزدیکی دارد، از کنترل خویش عاجز است، در برابر مرد نمی‌تواند مقاومت کند، هر چه نزدیکی می کند نزدیکی می‌کند، اشباع نمی‌شود و خواه ناخواه برای کاستن تنش های جنسی خود به هر جايی گری، نیز دست می زند.

این بیماران شوهرخود را امان نمی دهند. بام تا شام به سر و کول او می پرند، خواب شب را بر او حرام می کنند. هیپراروتيسم حالتی بسیار کمیاب است و بیشتر به علل روانی و کمتر در اثر بیماری های عضوی که به نحوی تحریک پذیری جنسی را افزایش می‌دهد، پدید می‌آید.

در مواردی که بر مقدار هورمون های آندروژن خون افزوده می شود، خواه در جریان تجویز هورمون های مردساز و خواه در مواردی که تومور ترشح کننده فعالی در بدن وجود دارد، ممکن است تشدید تحریک پذیری جنسی پیدا شود و تمايل مرضی به نزدیکی پدید آید.

 جنون نزدیکی در مراحل نخستین پرکاری غده تیروئید نیز گهگاه دیده شده است. در جریان بیماری های عصبی از جمله در دنباله آنسفالیت ها و ضربه های مغزی، به ندرت بیمار رفتارهای اروتومانيک نشان می‌دهد. گهگاه حمله بیماری صرع نیز به صورت یک هیپراروتيسم حاد تظاهر می‌کند.

تومورهای مغزی نیز ممکن است چنین حالتی ایجاد کند و ضايعات انهدامی هسته‌ های بادامی مغز نيز ممکن است به پیداش تظاهرات هيپراروتيک بينجامد. درجات خفیف تشدید تمایلات جنسی در جریان آبستنی و نیز در دنباله برداشتن دیده شده است. پس از یائسگی نیز چنانکه گفتيم ممکن است تمايلات جنسی تشدید گردد.

 شدت یافتن تمايلات جنسی گاه در بیماران الکلیک ملاحظه می شود و بیمار اغلب چندین بار در روز به خودارضايی دست می‌ زند. خارش واژن، گاه اشتباهاً به عنوان یکی از سبب های تشدید تحریک پذیری جنسی شمرده می‌شود.

البته ممکن است خارش، زن را به استمناء وادارد و یا او را بر آن سازد که پیوسته از شوهر خود تقاضای نزدیکی کند اما این حالت فقط در صورتی است که خارش خفيف باشد و تازه پس از رفع شدن خارش تمایل به نزدیکی يا استمناء از بین می‌رود، و گرنه اگر خارش واژن زن شدید باشد نه تنها تحریک پذیری جنسی افزایش نمی‌یابد بلکه حالت دفاعی در عضلات مهبل پدید می‌آید و بیمار آن چنان ناراحت می شود که گاه قصد خودکشی می‌کند اما همیشه آشفتگی روانی بیماران اروتوماتیک این چنین شدید نيست و حالات خفیفتر نیز دارد.

 یکی از فراوان ترين این حالات اروتومانی های وسواسی است که در آن بیمار نمی تواند مسائل جنسی از مغز خود خارج کند و به آن نینديشد، هر چه را که می‌بیند و می‌شنود به طور سمبلیک به امور جنسی ارتباط می‌دهد. چنین بیماری گاه توهمات جنسی نيز دارد و مثلاً پیوسته مردانی را می بيند که عاشق او هستند و شبانگاه از دیوار بالا آمده، سر از پنجره اتاق داخل کرده و تقاضای عشق ورزی و نزدیکی می کنند.

 برخی از بیماران که به زنان پراشتها و سیراب ناشونده موسومند، پیوسته از شوهر خود تقاضای نزدیکی می کنند ولی به راستي ميل به انجام آن را ندارند و خود پیش پزشک اعتراف می کنند که نه از نزدیکی لذت می‌برند و نه ميل به انجام آن دارند اما نمی‌توانند از شوهر خود چنين تقاضایی نکنند و دلیل آن را نیز نمی‌دانند.

در تحلیل روانی این بیماران آشکار می‌شود که اینان در واقع شک وسواسی دارند و چون ناخودآگاهانه، توانایی مرد را در انجام نزدیکی دلیل عشق او می دانند، همواره درصددند که مورد علاقه بودن خود را اثبات نمایند. عملاً اين بیماران در عمل جنسی به اوج لذت دست نمی‌ يابند و از اين رو در عين نشان دادن علائم هیپرسکسوآليسم، در شماره مبتلايان به سرد مزاجی جنسی قرار می‌گیرند.

 نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات