پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

سوگ درمانی

افرادی که سوگواری طبیعی را می‌گذرانند کمتر به سراغ پزشک می روند چون واکنش و رفتار خود را متناسب تلقی می‌کنند.

سوگ درمانی

افرادی که سوگواری طبیعی را می‌گذرانند کمتر به سراغ پزشک می روند چون واکنش و رفتار خود را متناسب تلقی می‌کنند. پزشک نیز لازم نیست جز در مواردی که واکنش غیر عادی مشاهده می شود شخص را برای مراجعه به روانپزشک تشویق نماید. مثلاً، در شرایط عادی شخص داغدیده اقدام به خودکشی نخواهد کرد.

 اگر چنین اتفاقی روی دهد مشاوره با روانپزشک ضروری است. چیزی که غالباً داغدیده ها می خواهند قرص خواب است که توسط پزشک خانوادگی تجویز می‌شود. یک آرام بخش ضعيف ممکن است در چنين مواردی برای تسهیل خواب مفید باشد اما تجویز معمول داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب در سوگ طبيعی جایز نیست.

می‌توان گفت برای اینکه شخص از داغدیدگی در آید لازم است که مراحل آن را هر چند دردناک، طی نمايد. تخدیر شخص با داروها ممکن است در فرایند طبیعی که نتیجه مناسبی در پی خواهد داشت تداخل نماید. چون ممکن است واکنش‌های سوگ به صورت واکنش های افسردگی و سوگ بیمار گونه درآید، جلسات مشاوره خاص در بعضی موارد برای افراد داغديده خالی از فایده نیست.

 سوگ درمانی روز به روز به صورت زمینه قابل توجهی در می‌آید. در جلساتی منظم، شخص تشويق می‌شود که احساسات خود را در مورد شخص از دست رفته ابراز نماید. بسیاری از افراد داغدیده از شناخت احساس های دوگانه و خشم آلود خود نسبت به شخص از دست رفته ناتوان هستند و باید به آنها اطمینان داد که این احساسات طبیعی هستند.

 سوگ درمانی لازم نیست که حتماً انفرادی باشد، بلکه مشاوره گروهی نیز موثر است. در بعضی موارد گروه های خود یاری نیز مفید هستند. سی درصد بیوه ها از انزوا و بریدن از دوستان و آشنایان احساس تنهایی شکایت می‌کنند. گروه های خودیاری با تامین همنشینی، تماس های اجتماعی و حمایت روحی اعضاء گروه را برای ورود مجدد به اجتماع به گونه‌ای پر معنی آماده می سازند.

 سوگ درمانی و مراقبت داغدیدگی بیش از همه در مورد بیوه ها موثر بوده است. ضرورت این نوع درمان تا حدودی از درهم شکستگی واحد خانواده ناشی می گردد؛ اعضاء خانواده گسترده دیگر برای حمایت هیجانی لازم و راهنمایی در دوره داغدیدگی قابل وصول نیستند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات