پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

نحوه برخورد با افراد خودشیفته

آن ها مدام می خواهند یک بحثی را به میان آورند که نشان دهند او از شما و هر کس دیگری برتر است. همیشه از خود تعریف می کنند، پس سعی کنید وارد بحث های او نشوید.

نحوه برخورد با افراد خودشیفته

با افراد خود شیفته دو نوع رابطه درمانی اصلی وجود دارد:

بلند مدت

کوتاه مدت

 نحوه رفتار شما در ارتباط با هر یک در ادامه بیان می شود.

نحوه رفتار در رابطه طولانی مدت

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که افراد خودشیفته

همدل خوبی نیستند

هم صحبت  خوبی نیستند

همراه خوبی نیستند

با توجه به این چند نمونه ویژگی بارز اگر دنبال دوست و همراهی هستید که این ویژگی ها را داشته باشد، به هیچ وجه بر روی افراد خودشیفته در طولانی مدت حساب نکنید.

نحوه رفتار در رابطه درمانی کوتاه مدت: اول اینکه منطق را حذف کنید، اگر از در منطق وارد بحث با آن ها شوید، شکست می خورید. حتی اگر پیروز هم شوید مطمئنا به مرحله جنون می رسید.

آن ها مدام می خواهند یک بحثی را به میان آورند که نشان دهند او از شما و هر کس دیگری برتر است. همیشه از خود تعریف می کنند، پس سعی کنید وارد بحث های او نشوید.

حمنتی اگر طق شما بگوید “که با او باید اکنون برخورد کنید یا جوابش را دهید” شنونده خوبی باشید تا گوینده قهار

شما در یک رابطه کوتاه مدت با یک فرد سی ساله خود شیفته، نمی توانید بحث کنید.

نمی توانید او را تغییر دهید، او شخصیت خود را اینگونه تربیت کرده است. پس اگر در مدت زمانی که با او هستید گوش بدهید بهتر از این است که با او مسابقه کلامی بگذارید، زیرا دوباره به جنون می رسید.

تملق و چاپلوسی را فراموش نکنید، او بنده بی‌ چون و چرای تعریف است.

در مدت زمانی که با او هستید و میخواهید خوشحال باشد و قدرت چاپلوسی هم دارید، بهتر است محترمانه ولی واقعی از او تعریف کنید.

در رابطه درمانی طولانی مدت:

تلاش کنید طرحواره های او را شناسایی کنید

تلاش کنید طرحواره هایش را درمان کند

اهداف خرد و کلان او را دد زندگی کشف کنید

به او کمک کنید اهداف خود را اصلاح کند

به او کمک کنید به اهدافش برسد

احترام به دیگران را به او آموزش دهید

مهارتهای زندگی را به او آموزش دهید.

با روش های تحلیلی کمک کنید به خودشناسی برسد

درمان برای خودشیفتگی مقداری سخت است، به این دلیل که فرد خودشیفته خود را به هیچ وجه بیمار نمی داند تا بخواهد برای درمان خود اقدام کند. بنابراین بهترین درمان برای افراد خودشیفته آموزش خودشناسی است. خودشناسی به ما می‌آموزد که همه ما انسانها با هم متفاوت هستیم.

هیچکس به دیگری برتری ندارد فقط تفاوت در تیپ های شخصیتی و نوع نگاه ما به زندگی بستگی دارد.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات