پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

اختلافات زناشویی-زوج درمانی

اکثر زوجین در مرحله‌ای از زندگی زناشویی با هم اختلاف خواهند داشت اختلافات زناشویی می‌تواند خفیف متوسط و یا شدید باشد. در موارد شدید رضایت از رابطه زناشویی به مقدار زیادی کاهش پیدا می‌کند و احتمال جدایی زوجین وجود دارد.

اختلافات زناشویی -  زوج درمانی

اکثر زوجین در مرحله‌ای از زندگی زناشویی با هم اختلاف خواهند داشت اختلافات زناشویی می‌تواند خفیف متوسط و یا شدید باشد. در موارد شدید رضایت از رابطه زناشویی به مقدار زیادی کاهش پیدا می‌کند و احتمال جدایی زوجین وجود دارد. در موارد خفیف معمولاً زوجین از اختلاف صرف‌نظر می کنند ولی گاهی به اختلافات کوچک را افزایش داده و به اختلاف بزرگ تبدیل می کنند.

علت اصلی اختلافات زناشویی

علت اصلی اختلافات زناشویی که باعث کاهش رضایت از رابطه زناشویی می‌شود را می‌‌توان به دو دسته تقسیم‌بندی کرد:
 ۱.  ناسازگاری شخصیت بین زوجین. یعنی افکار، باورها، انتظارات زوجین با یکدیگر تفاوت اساسی دارد.

۲. آشنا نبودن با مهارتهای همسرداری.

 برای درمان اختلافات زناشویی و افزایش رضایت از رابطه زناشویی از روشی به نام زوج درمانی استفاده می‌کنیم. در زوج درمانی تلاش می شود اولاً زوجین شخصیت خود را به اندازه‌ای کافی تغییر دهند تا با یکدیگر سازگارتر باشند. دوماً نقاط ضعف شخصیتی خود را اعم از افکار منفی بیش بودهای رفتاری، کمبودهای رفتاری، خاطرات بعد ناخودآگاه مخرب، مشکلات مغزی و ارگانیک را درمان کنند.

سوماً مهارت‌های همسرداری را بیاموزند و آن‌ها را بدرستی اجرا کنند.

برای موفق بودن در جلسات زوج درمانی رعایت موارد زیر الزامی است:

۱. روان‌شناس دوره زوج درمانی را گذرانده باشد و در این مورد تجربه کافی داشته باشد.

 ۲. زوجین به میل خود اقدام به زوج‌درمانی کنند و کسی آن‌ها را مجبور نکرده باشد.

 ۳.  زوج نسبت به یکدیگر انصاف داشته باشند یعنی آنچه را که بر خود می‌پسندی برای همسرت نیز بپسند و آنچه را که بر خود نمی‌پسندی برای همسرت نیز نپسند‌  ۴. زوجین با درمانگر خود صداقت به اندازه کافی داشته باشند.
 ۵. زوجین در جلسات زوج درمانی فعال باشند و به تکالیف منزل بدرستی عمل کنند.

 برای این‌که زوج‌درمانی موفق شود درمانگر گاهی مجبور است با خانواده های زوجین گفتگو کند و از دخالت آن‌ها در رابطه زناشویی ممانعت به عمل آورد.

 زوج‌درمانی یکی از درمان‌های سخت در روان‌شناسی است علت آن اینست که زوجین همدیگر را مقصر می‌کنند و تلاش می‌کنند همسر خود را درمان کنند نه خودشان را.

 زوجین گاهی درمانگر صداقت ندارند.


 اگر موارد زیر در زندگی زناشویی شما اتفاق افتاد سریعاً برای زوج درمانی اقدام کنید:

۱. خشونت مانند داد زدن کتک کاری شکستن وسایل قول دادم قهر کردن غیبت کردن پشت همسر و آبروریزی همسر.

۲.خیانت اعم از خیانت عاطفی یا خیانت جنسی و ایجاد رابطه عاشقانه با کسی بجز همسر.

۳. اعتیاد و مصرف دخانیات که قبل از ازدواج وجود نداشته است.

۴. دخالت دیگران در زندگی زناشویی.

 این موارد می‌توانند پس از مدتی باعث طلاق شوند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات