پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

درمان هورمونی تغییر جنسیت

درمان هورمونی تغییر جنسیت بیماران مذکر با دوز های روزانه استروژن خوراکی درمان می‌شوند. این استروژن ممکن است، استروژن های کونژوگه ی اسبی، اتینیل استرادیول یا چسب های استروژنی باشد،

درمان هورمونی تغییر جنسیت

 بیماران مذکر با دوز های روزانه استروژن خوراکی درمان می‌شوند. این استروژن ممکن است، استروژن های کونژوگه ی اسبی، اتینیل استرادیول یا چسب های استروژنی باشد، این هورمون ها سبب بزرگی پستان می شوند که میزان این افزایش اندازه تا حدود زیادی تابع استعداد ژنتیکی فرد است. بزرگ شدن پستان تحت این هورمونها تا دو سال ادامه دارد.

سایر اثرات عمده درمان استروژنی عبارتند از :

  • آتروفی بیضه
  • کاهش میل جنسی و کاهش توانایی نعوظ.
  • همچنین از تراکم موهای بدن کاسته می‌شود و طاسی الگوی مردانه متوقف می شود.
  • عوارض درمان هورمونی عبارتند از افزایش سطح پرولاکتین، افزایش میزان چربی ها و قند خون و آنزیم های کبدی، بیماران بایستی توسط آزمایش های خونی مناسب پایش شوند.
  • در صورت مصرف سیگار، درمان هورمونی ممنوع است زیرا سبب افزایش خطر  ترومبوز وریدهای عمقی و آمبولی ریوی می شود.
  • این هورمون ها اثری روی صدا ندارند.
  • موهای صورت نیز بایستی توسط لیزر یا الکترولیز برداشته شوند. 

کسانی که از لحاظ زیستی زن هستند تحت تزریق های ماهیانه یا هر سه هفته یکبار تستوسترون قرار می‌گیرند. از آنجا که اثرات تجویز تستوسترون عمیق‌تر از اثرات استروژن است، بالینگران بایستی در مورد این درمان به بیماران مونث بیشتر احتیاط کنند.

با ضخیم شدن طناب های صوتی بسآمد صدا به طور دائمی کاهش می‌یابد و در محدوده مردانه قرار می‌گیرند. کلیتوریس بزرگ می‌شود و اندازه آن به دو تا سه برابر زمان قبل از درمان می رسد و اغلب میل جنسی فرد افزایش می یابد، رشد موها به الگوی مردانه تغییر می یابد و موهای صورت ضخیم و کامل می شوند و قاعدگی متوقف می شود.

طاسی الگوی مردانه ممکن است آشکارا شده و بروز کند و آکنه یکی از عوارض درمان است. در دگرجنس پندارهای مرد - به - زن، اتینیل استرادیول سبب افزایش ذخایر منطقه ای چربی و افزایش حجم عضله ران می‌شود.

از سوی دیگر تجویز تستوسترون در دگرجنس پنداری های زن - به - مرد، ممکن است سبب افزایش حجم عضله ران و کاهش ذخایر چربی زیرجلدی شود. بنابراین هورمون های استروئیدی جنس مقابل بر توزیع چربی کلی بدن و عضلات تاثیر می‌گذارند و در بیماران مذکر سبب رشد پستان می شوند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات