پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

نظریه ذهن منظم

این نظریه در سال ۱۳۹۸ توسط پروفسور موسی زاده مطرح شد.  مطابق این نظریه اگر مفاهیم و پدیده ها به درستی در ذهن تعریف و طبقه بندی شده باشند در زمانی که آن پدیده اتفاق می افتد اراده حاکم بر ذهن می تواند تصمیم درست تری اتخاذ کن

نظریه ذهن منظم

این نظریه در سال ۱۳۹۸ توسط پروفسور موسی زاده مطرح شد.
 مطابق این نظریه اگر مفاهیم و پدیده ها به درستی در ذهن تعریف و طبقه بندی شده باشند در زمانی که آن پدیده اتفاق می افتد اراده حاکم بر ذهن می تواند تصمیم درست تری اتخاذ کند در نتیجه نگرش و رفتار نهایی اصلاح خواهد شد.

بنابراین روانشناس تلاش می کند مفاهیم روانشناختی را به شکل کاربردی تعریف و طبقه بندی کند.

به عنوان مثال طرحواره بدبینی را به عنوان یک مفهوم روانی در نظر می گیریم. 
دکتر موسی زاده برای پردازش این مفهوم زندگی را به سه حوزه طبقه بندی می کند:
الف. حوزه بدبینی
ب. حوزه خوش بینی
ج. حوزه واقع بینی

الف. حوزه بدبینی.
 بدبینی یعنی تا آماده شدن مدارک و شواهد کافی اعتماد نکرده و هیچ اقدامی انجام نمی دهیم.
در موارد زیر بهتر است بدبین باشیم:
۱. امور سیاسی
۲. ازدواج 
۳. مهاجرت
۴. اعمال جراحی
۵. به فرد جدید
۶. به فرد سابقه دار
۷. خرید و فروش های بزرگ

ب. حوزه خوش بینی.
خوش بینی یعنی تا زمانی که مدارک و شواهد کافی وجود ندارد اعتماد کرده و  اقدام منطقی را انجام می دهیم. در موارد زیر بهتر است خوش بین باشیم:
۱. در مقدمات بدبینی
۲. در مورد عزیزان
۳. نسبت به آینده

واقع بینی

واقع بینی حالتی بین بدبینی و خوش بینی است.  فرد نه اعتماد دارد و نه بی اعتماد است. بعد از اندکی بررسی قدم کوچکی بر می دارد و سپس مجددا ارزیابی کرده و قدم دیگری بر می دارد و اینگونه با احتیاط تا پایان کار ادامه می دهد. در موارد زیر بهتر است واقع بین باشیم:
۱. در امور اقتصادی
۲. در امور علمی.

اگر ذهن فرد دارای طبقه بندی و اطلاعات بالا باشد در زمانی که طرحواره بدبینی فعال می گردد اراده حاکم بر ذهن می تواند بهترین تصمیم و رفتار را ایجاد کند.

در ذهن نامنظم طبقه بندی و مفهوم سازی مناسب وجود ندارد بنابراین در زمانی که طرحواره بدبینی فعال می گردد فرد پاسخهای غیر علمی و مطابق با ناخودآگاه خود نشان خواهد داد این پاسخها شامل بیش بودها و کمبودهای رفتاری است و اکثر اوقات طرحواره را تقویت می کند و اکثر اوقات مشکلات جدیدی در زندگی فردی یا روابط اجتماعی ایجاد می کند.

از نظریه ذهن منظم برای درمان مشکلات شناختی، رفتاری و هیجانی می توان استفاده کرد.

نظریه ذهن منظم زبان مشترکی بین درمانگر و مراجع ایجاد می کند و پلی میشود برای آموزش و درماننیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات