پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

آیا شما به زوج درمانی نیاز دارید؟

شاید تصمیم برای رفتن به جلسات زوج درمانی برایتان قدم بزرگ و کار سختی بنظر برسد . شاید بخاطر اینکه این کار به آن معناست که بپذیرید که اوضاع زندگی شما آنقدر که انتظار میرفت و فکر میکردید عالی پیش نمی رود ، که معمولا کاری سخت

شرایط مراجعه به جلسات زوج درمانی


شاید تصمیم برای رفتن به جلسات زوج درمانی برایتان قدم بزرگ و کار سختی بنظر برسد . شاید بخاطر اینکه این کار به آن معناست که بپذیرید که اوضاع زندگی شما آنقدر که انتظار میرفت و فکر میکردید عالی پیش نمی رود ، که معمولا کاری سخت و تا حدی ترسناک است و اگر ندانید که در جلسات زوج درمانی چه اتفاقی و می افتد و در کل این جلسات شامل چه چیزهایی است ، ممکن است احساس معذب بودن و سردرگمی برایتان به همراه داشته باشد .
معمولا زوج ها ، به مراجعه کردن به یک مشاور زوج درمانی به عنوان گزینه آخر و آخرین راهکار پیش از طلاق و جدایی نگاه میکنند و در این حین ، از نظر هردوی آنها ممکن است اینکار راهکار خوب و مناسبی باشد اما نسبت به نتیجه بخش بودن بی اطمینان باشند .
از این رو ، ما بخشی از مواردی که ممکن است در این نوع جلسات برای شما مفید باشد را گرد آوری کرده و در ادامه ی مقاله به آنها پرداخته ایم . فراموش نکنید که هرچه زود تر به این جلسات مراجعه کنید بهتر است پس بدون ترس و نگرانی به یک مشاور مراجعه کنید و مشکلات و سوالات خود را مطرح کنید .
مواردی که زوج ها اغلب برای رفع آنها به جلسات زوج درمانی مراجعه میکنند شامل موارد زیر است :


از بین رفتن اعتماد طرفین


یکی از شایع ترین دلایلی که افراد و زوج ها به جلسات زوج درمانی مراجعه میکنند ، کمبود اعتماد میان طرفین است . از بین رفتن و کم رنگ شدن اعتماد میان زوج ها ، ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیفتد که شایع ترین آنها اغلب شامل خیانت جنسی یا عاطفی یکی از زوجین و خبر دار شدن طرف مقابل ، یا دروغ گفتن های مکرر افراد به یکدیگر ، یا افسردگی باشد .

عدم معاشرت با یکدیگر


ممکن است تنها مشکل همسرتان مشغله های فکری باشد ، اما شما دائما حس میکنید که اونسبت به شما بی اهمیت است ، یا ممکن است حس کنید که از او دور شده اید و از حال درونی او بی خبرید و نمیدانید از نظر عاطفی ، همسرتان در چه شرایطی به سر میبرد .
معمولا یکی از شایع ترین نتایج زوج درمانی این است که پس از آن ، افراد احساس نزدیکی بیشری به یکدیگر پیدا میکنند و کیفیت و حتی زمان معاشرت کردن و گپ و گفت آنها افزایش می یابد . یک مشاور حرفه ای میتواند به شما ابزار ها و روش هایی پیشنهاد کند تا با همسرتان ارتباط بهتری برقرار کنید ، خواسته های او را بشنوید و او را بهتر درک کنید .


وقتی نمیدانید چه مشکلی وجود دارد


برخی اوقات در روابط این شرایط پیش می آید که شما میدانید در رابطه تان مشکلی وجود دارد ، آن را با تمام وجود حس میکنید اما نمیدانید دقیقا مشکل کار و دلیل آن چیست . جلسات زوج درمانی ، نه تنها برای حل کردن مسائل بین افراد مناسب است ، بلکه برای شناسایی آنها نیز استفاده میشود .
برای مثال ، چیزی در ازدواج شما تغییر کرده اما نمیتوانید آن را بیان کنید . یا با همسرتان دیگر مثل قبل احساس راحتی نمیکنید و حتی دلیل این حس را نیز نمیدانید . یا با تمام وجود شکافی بین خودتان و او احساس میکنید اما نمیدانید که دلیل این احساس چیست .
اینها اغلب نشانه های اولیه برای مشکلات بزرگتر آینده به شمار میروند . در این موارد ، هیچ یک از اعضا مقصر تمام و کمال این اتفاقات نیست . مطب مشاور زوج درمانی مکان مناسبی برای شروع به حل و رفع این مشکلات است .


ناتوانی در بیان مسائل و خواسته ها


شاید برای شما هم این شرایط پیش آمده باشد که میخواهید چیزی به همسرتان بگویید ، یا از او خواسته ای دارید اما نمیتوانید آن را بیان کنید .
برخی اوقات نتیجه زوج درمانی را میتوان از همان داخل اتاق مشاوره احساس کرد . این مکان میتواند تبدیل به مکانی امن و مناسب برای بیان آنچه که اغلب افراد نمیتوانند بیان کنند باشد . یک مشاور کارکشته ، با حضور گرم خود و احساس دوستی ای که به شما القا میکند ، به شما۷ کمک میکند ترس های خود را کنار گذاشته و مسائل را راحت تر با همسرتان در میان بگذارید .نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات