پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

مشاوره پیشگیری از عود در اعتیاد

مشاوره پیشگیری از عود در اعتیاد زمانی که اعتیاد فرد عود می‌کند تفاوت زیادی با حالت قبل از درمان مشاهده نمی‌شود. تنها تفاوت این است که بد تر است. در واقع هر عود کمی از عود قبلی بدتر است. و فرد معتاد بیشتر از قبل داشتن تدافع

مشاوره پیشگیری از عود در اعتیاد

زمانی که اعتیاد فرد عود می‌کند تفاوت زیادی با حالت قبل از درمان مشاهده نمی‌شود. تنها تفاوت این است که بد تر است. در واقع هر عود کمی از عود قبلی بدتر است. و فرد معتاد بیشتر از قبل داشتن تدافعی عمل می‌کند. وقتی اعتیاد عود می‌کند همه به ویژه خانواده فرد معتاد احساس شکست کرده، به این نتیجه می‌رسند که درمان موثر نبوده و همه چیز بی فایده بوده است.

حتی ارزش امتحان کردن هم نداشت. در بسیاری از موارد تنها کاری که خانواده در رابطه با عود رفتاری انجام می دهد این است که کاری نمی کند. اشتباه رایجی که خانواده ها در برخورد با عضو معتاد سرسخت مرتکب می شوند عبارت است از:
۱. صریح نبودن در حرف زدن. چه هنگام توصیف مشکل و چه در هنگام طرح مشکل.
۲.  برخورد با معتاد به صورت فردی است نه به شکل یک جبهه متحد.
۳. خانواده در هنگام مواجهه با مقاومت بیماری زود دست از کار می‌کشند.

بسیاری از خانواده ها دقیقاً همین اشتباهات را در مقابل عود مرتکب می‌شوند، یعنی:

۱. اطرافیان مستقیماً تحت تاثیر مواد نیستند بنابراین، تفکر آنها باید شفاف تر از فرد معتاد باشد.
۲. رفتار فردی که بیماریش عود کرده به طرز نامعمول قابل پیش‌بینی است یعنی خانواده می‌تواند در حالات تدافعی را پیش‌بینی کرده و با آنها مقابله کند.
۳. آنها باید بتوانند تاثیر خود را بر فرد معتاد درک کنند و از آن برای بازگرداندن معتاد به درمان استفاده کنند.

موفقیت همکاری است

شکی نیست که کلید موفقیت همکاری است و تنها مانع اصلی موفقیت این است که اعضا خانواده باور داشته باشند که عود نشانه نهایی شکست درمان است. اما عود فقط به این معناست که این بار در درمان به سرانجام نرسیده است ولی به این معنا نیست که معتاد نمی تواند و نخواهد توانست دوباره ترک کند. بنابراین، اولین قدم در خاتمه دادن به عود اعتیاد معمولا به صورت غلبه بر امتناع خانواده از مداخله بیشتر است.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات