پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

تفکر نقاد

تفکر نقاد این عمل، انتخاب تفکر نقاد است. شما تمام راه هایی که می توانید از درد جلوگیری کنید و تمام راه هایی که می توانید درد را تحمل کنید، لیست کرده اید و در این لحظه تصمیم گرفته اید، درد را بپذیرید.

تفکر نقاد

این عمل، انتخاب تفکر نقاد است. شما تمام راه هایی که می توانید از درد جلوگیری کنید و تمام راه هایی که می توانید درد را تحمل کنید، لیست کرده اید و در این لحظه تصمیم گرفته اید، درد را بپذیرید.

درک می‌کنید که احساسها در طول زمان تغییر پیدا می‌کنند و این درد نیز خواهد گذشت. آن را از روی میل و بدون مبارزه با آن، تحمل می‌کنید. پذیرش، رفتاری برای تشدید یا تمرین احساس نیست. تصمیمی برای خود آزاری عمدی یا بدتر کردن امور را از طریق مشارکت با درد نیست.

این کار، پذیرش چیزی است که قبلاً وجود داشته است، نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر. تفکر نقاد، حداقل سه ویژگی دارد. اول، انتخابی است. انتخابی در میان چندین گزینه. مبنای هیجانی ندارد و فرایندی فکری است که در مورد هیجان رخ می‌دهد. دوم، این تفکر نقاد است زیرا در عمق رنج ایجاد شده است. زمانی که به نظر، فقط قلب و روح شماست که صحبت می کند، ذهن و منطقتان را درگیر می کنید. صدای منطق را بالاتر از فریاد های هیجان، بلند می کنید. سوم، این تفکر نقاد است زیرا دقیقاً معنای صحیح مدیریت بحران را تعریف می‌کند. شما گزینه ای را انتخاب می کنید که هم زمان حال و هم در آینده، حداقل آسیب را دارد. پذیرش، بر اساس تفکر نقاد بنا شده اما اساساً تصمیمی هیجانی است.

چیزی را می پذیرید که نمی توانید تغییر دهید. هیجان های اضطراب و افسردگی را با باوری قوی که با مبحثی علمی پذیرش، در طول مدت زمان می‌تواند درد هیجانی را کاهش دهد پشتیبانی می شود، می‌پذیرید. تحمل پریشانی، احتمالاً کم طرفدارترین راهکاری است که تاکنون برای مدیریت هیجان استفاده کرده اید، اما این تحمل، برای کاهش شدت و طول مدت درد، کارایی دارد. خوشبختانه، مهارت‌هایی وجود دارد که می‌توانید در آینده برای کاهش نیاز به تحمل پریشانی، از آن استفاده کنید.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات