پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

۸ نوع عشق از نظر اشترنبرگ

۸ نوع عشق از نظر اشترنبرگ  اشترنبرگ براساس مولفه ی تشکیل دهنده ی عشق، هشت نوع عشق را تعریف کرده است که به ترتیب عبارتند از: ۱. فقدان عشق ۲. عشق دوستانه ۳. عشق شهوانی ۴. عشق پوچ ۵. عشق خیال انگیز ۶. عشق مشفقانه ۷. عشق ابلها

۸ نوع عشق از نظر اشترنبرگ 

اشترنبرگ براساس مولفه ی تشکیل دهنده ی عشق، هشت نوع عشق را تعریف کرده است که به ترتیب عبارتند از:
۱. فقدان عشق
۲. عشق دوستانه
۳. عشق شهوانی
۴. عشق پوچ
۵. عشق خیال انگیز
۶. عشق مشفقانه
۷. عشق ابلهانه
۸. عشق کامل
فقدان عشق: در این رابطه هیچ یک از عناصر عشق حضور ندارد. این رابطه را در زندگی روزانه با مردم عادی داریم.

عشق دوستانه: این احساس زمانی دست می‌دهد که اشتیاق و تعهد کمتر است اما صمیمیت در حد بالایی حضور دارد. این احساس را معمولاً در رابطه با دوستان صمیمی داریم.
عشق دوستانه (صمیمیت تنها)

عشق شهوانی: اشتیاق در این عشق بیشتر حضور دارد. هیجانات و اشتیاق زیادی در این رابطه وجود دارد، اما صمیمیت و تعهد در سطح ضعیفی قرار دارد.
عشق شهوانی (اشتیاق تنها)

عشق پوچ: این عشق زمانی احساس می‌شود که تعهد قوی باشد، اما میل و صمیمیت در سطح پایینی قرار داشته باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد. این ویژگی اغلب در زوج‌های دیده می‌شود، به خاطر بچه ها در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
عشق پوچ (تعهد تنها)

 عشق خیال انگیز: این عشق در بین زوج‌هایی مشاهده می‌شود که رابطه ی آنها تا اندازه‌ای تازه است همانند دوران نامزدی. اشتیاق و صمیمیت شدید است، اما زوج‌ها به اندازه ی کافی، تجربه های مشترکی ندارند که متقابلا احساس تعهد کنند.
عشق خیال انگیز (صمیمیت + اشتیاق)

عشق مشفقانه: در این عشق صمیمیت و تعهد شدید است اما اشتیاق ضعیف است. عشق مشفقانه در بین زوج هایی دیده می شود که به مدت تقریبا طولانی با هم هستند و از یکدیگر رضایت دارند، اما جاذبه جنسی آنها از بین رفته است.
عشق مشفقانه (تعهد + صمیمیت)

 عشق ابلهانه: در این عشق اشتیاق و تعهد بالاست اما صمیمیت ضعیف است. رابطه ی زوجی که مرد دست بزن دارد اما به همسرش وفادار است و جاذبه جنسی بین آن دو زیاد است، از این گونه می باشد.
عشق ابلهانه (تعهد + اشتیاق)

عشق کامل: ای عشق سه عنصر را به طور سخاوتمند در خود جای داده است. همان طور که اشتنبرگ می‌گوید، رسیدن به این مرحله خیلی آسان تر از حفظ آن است.
عشق کامل (صمیمیت + اشتیاق + تعهد)نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات