پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

چگونه درباره حسادت تان با همسرتان گفتگو کنید

چگونه درباره حسادت تان با همسرتان گفتگو کنید اگر شما فردی هستید که احساس حسادت می کنید، میتوانید ۶ نکته در بحث خودتان را رعایت کنید. از این فهرست به عنوان راهنمای سریع، جهت انتقال احساسات خودتان استفاده کنید.

چگونه درباره حسادت تان با همسرتان گفتگو کنید

اگر شما فردی هستید که احساس حسادت می کنید، میتوانید ۶ نکته در بحث خودتان را رعایت کنید. از این فهرست به عنوان راهنمای سریع، جهت انتقال احساسات خودتان استفاده کنید.


۱. تصدیق کنید که شما مشکل حسادت دارید.
۲. تصدیق کنید که حسادت بر رابطه شما تاثیر منفی دارد.
۳. نسبت به شریک متهم، شفقت نشان دهید.
۴. از طرف مقابل بپرسید: وقتی من احساس حسادت می کنم، چگونه می توانم آن را بیان کنم که منجر به احساس اتهام در شما نشود.
۵. ببینید که آیا همسرتان می تواند شما را معتبرسازی کند و تسلی دهد.
۶. موافقت کنید که بدون انجام اقدام خاص، می توانید حسادت را احساس کنید.


درباره رفتارتان با خودتان صادق باشید

 برخی مواقع دیگران عمدا سعی می‌کنند در همسرشان احساس حسادت ایجاد کنند. این مسئله می‌تواند در خدمت اهداف زیادی باشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است که می تواند محرک حسادت باشد:


• یک روش برای آزمودن همسر
• یک روش برای مجازات وی به خاطر انجام کاری
• یک رقابت برای زمانی که او با جنس مخالف گرم و صمیمی برخورد می‌کند
• تهدید شریک زندگی به قطع ارتباط و برقراری رابطه با شخص دیگری
• تقویت عزت نفس، برای اثبات این موضوع که آنها هنوز جذاب هستند.
• یک روش برای اثبات این نکته که هیچ کس نمی‌تواند به آنها بگوید چه کاری باید انجام دهند.
شما می توانید از خودتان بپرسید چه کارهایی از جانب من موجب برانگیخته شدن حسادت در همسرم می شود؟ سپس از خودتان بپرسید، آیا این تعارض ارزش آن را دارد که از رفتار شما حمایت کند. من قبلا گفتم و دوباره خواهم گفت: اغلب برای بروز یک مشکل حسادت، وجود دو نفر لازم است.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات