پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸
پاسخگوی شما هستیم ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸

موضع پارانوئید - اسکیزوئید

موضع پارانوئید - اسکیزوئید موضع پارانوئید - اسکیزوئید ۳ تا ۴ ماه ابتدایی زندگی را در بر می‌گیرد. بعد از ضربه تولد و از دست دادن امنیت در رحم، نوزاد احساس آزردگی و پریشانی می‌کند. واژه ی پارانوئید از این نظر مناسب است، چرا

موضع پارانوئید - اسکیزوئید

موضع پارانوئید - اسکیزوئید ۳ تا ۴ ماه ابتدایی زندگی را در بر می‌گیرد. بعد از ضربه تولد و از دست دادن امنیت در رحم، نوزاد احساس آزردگی و پریشانی می‌کند. واژه ی پارانوئید از این نظر مناسب است، چرا که همیشه حمله یا حمله ی قریب‌الوقوع بسیار واقعی است.

در طول این زمان، نوزاد با نخستین شیء خودش که پستان مادرش است، مواجه می‌شود. به نظر کلاین، این وضعیت فرصتی را برای ابراز احساسات پرخاشگرانه نیرومند که به باور او کودک از آن برخوردار است، فراهم می‌کند. بنابراین، پرخاشگری به سمت پستان مادر که منبع تغذیه و آسایش است،رهدایت می‌شود. احساسات مثبت نیز در رابطه با پستان تجربه می شوند، اما این احساسات به اندازه ی احساساتی که ناراحت کننده، ترس آور و مخرب هستند، نیرومند نیستند. یک راه برخورد با احساسات شدید و متعارض و نیز کنترل پذیرتر کردن آنها دو نیمه کردن یا جداسازی تصاویر از دیگر است. دنیای درونی نوزاد از این پس به تجارب خوب و بد تقسیم میشود که به دقت از یکدیگر جدا نگه داشته می‌شوند. این دو نیمه کردن از دید نوزاد ضروری به نظر می رسد، زیرا به شناسایی ماهیت خوبی و بدی کمک می‌کند تمایزی که برای اعتماد به والدین و دیگران مهم است. بنا به نظریه کلاین، این احساسات خوب و بد بعدها به اساسی برای احساس به خود تبدیل می شوند.

بی‌ توجهی و بدرفتاری

برای مثال، نوزادی که در معرض بی‌ توجهی و بدرفتاری قرار می‌گیرد، به احتمال زیاد، تصاویری منفی را درباره ی خویشتن برون فکنی می کند یا به خود راه می‌دهد و این تصاویر در زندگی بزرگسالی تداوم خواهد یافت. با این حال، حذف کردن تمام تجارب زندگی اولیه غیر ممکن است و خوشبختانه این تجارب به آسیب پایداری منجر نمی‌شوند. رویدادهای منجر به ناکامی معمولاً با عشق و توجه مکرری که نشان می‌دهد، متعادل می‌شوند. مشکلات زمانی به وجود می‌آیند که احساسات شدید بی ارزش بودن، بدون هیچ عامل تعیین کننده ای که این احساسات را ملایم کند، خیلی زود جذب شوند.نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج و یا با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید


نظرات